top of page
241947062_389491772568974_5574747216851215615_n.jpg
241904820_375513540819011_3311900549435601883_n.jpg
241669520_376045737382446_8976849410908905863_n.jpg
242322281_440964080658228_804465613756627485_n.jpg
Anker 1

 Passion Divers,

Jak sama nazwa wskazuje powstało z ogromnej pasji do nurkowania. Głównym celem jest propagowanie tego pięknego sportu oraz zarażanie miłością do nurkowania całych rodzin/ począwszy od dzieci, a skończywszy na dziadkach. Integrowanie środowiska nurkowego oraz wszelkich pasjonatów podwodnego świata.  

Passion Divers jest Szkoła Nurkową
która ma zapewnić najwyższy poziom szkoleń oraz indywidaulne podejście do kursanta. S
zkolimy według standardów SDI TDI, która jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych organizacji nurkowych na świecie.  Nasze kursy zawsze prowadzimy w małej grupie, oraz zapewniamy czas potrzebny do opanowania danych umiejętności, bez presji. Stąd na przykład nasz pomysł prowadzenia kursu początkowego OWD w wersji semstralnej, z zajęciami raz w tygodniu oraz przeprowadzania wód otwartych w przynajmniej dwóch różnych zbiornikach. Szkolimy na każdym poziomie od podstawowego aż do stopni technicznych (Ext. Range oraz Jaskiniowych). O szkoleniach technicznych www.sabicavetecdiving.com

Passion Divers jest również dla dzieci
Jako doświadczony pedagog z wieloletnią praktyką w pracy z dziećmi opracowałam autorski program Mali Odkrywcy Głębin, gdzie dzieci od lat 5 mogą już stawiać pierwsze kroki w snurkowaniu z maską, fajką i płetwami. Dla dzieci od lat 8 prowadzimy zajęcia The Future Buddy, a dla tych 10 lat i powyżej reguralne kursy w wersji junior. 

Passion Divers kocha podróże,

dlatego organizujemy kilka razy w roku wyjazdy nurkowe do Grecji, Chorwacji, Egiptu i Polski. Na wyjazdy zapraszamy nurów i osoby nienurkujące. Zawsze będzie wesoło. Dla dzieci organizujemy w lipcu Półkolonie, a w sierpniu Kolonie.

Passion Divers pomaga również skrzyknąć ekipę na wspólne nurkowania

i w ramach klubu organizuje wspólne wypady nurkowe na pobliskie jeziora, czy na basen. Mamy własny sprzęt, który zawsze chętnie użyczymy. Namawiamy naszych nurków do regularnych treningów przez cały rok.

Passion Divers to również eksploracje techniczne i jaskiniowe.

 Jezdzimy po świecie, eksplorujemy i penetrujemy jaskinie, zalane kopalnie, wraki, kaniony oraz inne ciekawe miejsca...O naszych projektach www.sabicavetecdiving,com

 

O mnie, Sabi (Sabina Zapior)

 

Z  nurkowaniem zetknęłam się już w 1998 roku, z racji tego, że mój Tata był nurkiem... Pierwsze kroki stawiałam na Bałtyku, dlatego moim zamiłowaniem są wraki oraz jaskinie. Nurkowanie jest moją ogromną pasją, z której w okresie pandemii ponad rok temu uczyniłam zawód. Mam uprawnienia instruktorskie rekreacyjne, pozwalające kształcić mi do poziomu asystenta instruktora oraz uprawnienia instruktora technicznego. Dodatkowo cały czas się rozwijam, żeby w przyszłości jako instruktor jaskiniowy, móc wprowadzać innych do mojego świata. Przez całe lato pracowałam w bazie nurkowej Kalyspo Diving Center w Grecji, gdzie wyszkoliłam dziesiatki osób zdobywając w ten sposób cenne doświadczenie. W tej chwili kształce jako instruktor w ramach mojej własnej Szkoły Nurkowej w Wiedniu - Passion Divers.  Poza pracą instruktorską, bardzo dużo sama nurkuję, zarówno w Austrii, jak i na świecie. Jestem nurkiem technicznym trimixowym oraz nurkiem jaskiniowym. Do moich najważniejszych osiągnięć należą: ekspedycja jaskiniowa na półwyspie Jukatan w Meksyku, penetracje zalanych Kopalni Łupków w Niemczech (Christine, Felicitas, Nuttlar), penetracja Zalanej Kopalni Maria Concordia w Sobótce, starego  Browaru oraz sztolni Marii Agnes, penetracja Szweckiej Koplani - Tuna Hatsberg, eskploracja nowej jaskini w wybrzeży Damnoni na Krecie w Grecji – Sabi Cave, penetracja jaskini Cueva del Aqua oraz CT 12 w Hispanii, penetracja jaskini Sintzi oraz Tiros na Peloponezie w Grecji, eksploracja  jakini Drakos oraz systemu Salinitsi na Peloponezie w Grecji. 

moja filozofia pedagogiczna

Kształcę tak, jak chciałabym żeby nurkował mój partner

Nurkowanie może być najpiękniejszą przygodą życia i pasją dla każdego. Dzięki nurkowaniu możemy być odkrywcami i poznawać zupełnie inny, podwodny świat, który jest na wyciągnięcie ręki, ale tylko nieliczni go odwiedzają. Świat, w którym zatrzmuje się czas, nie ma pośpiechu, a Ty czujesz się wolny jak ptak unosząc się w toni. Każdy w nurkowaniu odkryje coś dla siebie. Niektórzy będą zachwycać się mnogością kolorów, zwierząt morskich oraz roślin, inni będą woleli penetrować zalane jaskinie, a jeszcze inni zwiedzać podwodne wraki i poszukiwac skarbów. Nurkowanie nigdy się nie nudzi, bo każde miejsce, które eksplorujemy jest inne, a nawet to samo miejsce może wyglądać zupełnie inaczej o różnych porach dniach czy roku. Nurkować można cały rok i na każdej szerokości geograficznej. Jest to sport partnerski i dlatego nurkowanie może być hobby dla całych rodzin.

Trzeba jednak pamiętać, że woda to żywioł, do którego trzeba mieć respekt i zdobyć odpowiednie umiejetności, aby nurkować bezpiecznie. Jestem instruktorem z sercem i ogromną pasją do tego co robię. Każdego kursanta traktuje indywidualnie i kurs zakańczam dopiero wtedy, kiedy uznam że wszystkie umiejętnosci zostały odpowiednio opanowane.  Standardy mam wysokie, dlatego kurs u mnie jest wymagającym treningiem, w który trzeba się odpowiednio zaangażować. Wszystko po to, aby po kursie pod wodą było fajnie i bezpiecznie. Nie ważne, czy dopiero zaczynasz przygodę z nurkowaniem, czy jesteś już nurkiem zaawansowanym i chcesz kształcić się dalej.  W Passion Divers jestem na odpowiednim miejscu.

Każdy kursant jest dla mnie ogromnie ważny i otaczam go opieką jak własne dzieci. Pod wodą liczy się zaufanie, szacunek, poszanowanie limitów bezpieczeństwa i umiejętności i tych zasad się trzymam i te zasady wpajam moim kursantom. Zazwyczaj kursanci zostają ze mną dalej,  kształcą sie podnosząc kwalifikacje na coraz to nowe stopnie, nurkują ze mną jako partnerzy.

Anker 2
bottom of page