top of page

Chorwacja 30.5-2.6
europejskie rafy, wraki i jaskinki
 

      Już tardycyjnie zapraszam na Boże Ciało do Chorwacji, do uroczej miejscowości Vrsar. To miasteczko znajduje się zaledwie kilka godzin drogi z Wiednia i ma wiele atrakcji zarówno dla grupy nurkującej, jak i nienurkujących osób towarzyszących.


Morze Adriatyckie znane jako akwarium europy dostarcza nurkom niesamowitych atrakcji pod wodą. Oglądać będziemy europejskie koralowce, ciekawe dno usłane kamieniami w różnych kształtach i kolorach, różnorodną roślinność, a także ryby i przy odrobinie szczęścia również ośmiornice i delfiny. Dużą atrakcją jest również nurkowanie wzdłóż ścianek skalnych, które w swoich zakamarkach kryją niespodzianki. Na ściankach spotkać można mureny i różnego rodzaju skorupiaki. Fajnym doświadczeniem będzie na pewno nurkowanie w kawernach wysepki Banjole. Są to korytarze i kominy, które tworzą małe jaskinie z dostępem światła dziennego. Na pewno nielada przeżyciem będą nurkowania wrakowe. Na tym wyjezdzie przygotowaliśmy dla Was wypłynięcie na wrak Coriolanus. Najwyższy punkt wraku leży na głębokości 17 metrów, więc będzie on dostępny już dla ambitnych nurków OWD. Grupa Advanced i Deep będzie mogła obejrzeć cały wrak, którego głębkość nie przekracza 30 metrów głębokości.


Na wyjezdzie będę prowadziała następujące kursy: wody otwarte OWD oraz kurs Advanced Adventure do 30 metrów. Zapraszam również naszych nurków certyfikowanych na wszystkich poziomach do dołączenia do wesołej ekipy i ponurkowania dla przyjemności. Każdy z Was może również bezpłatnie dołączyć do kursowego treningu na swoim poziomie wyszkolenia. Mieszkać będziemy w naszych apartamentach Vidovic, gdzie do dyspozycji jest duży ogórd z miejscem na grilla i placem zabaw. Dla nienurkujących baseny i plaża na campingu, park dinozaurów i safari delfinowe. Wieczorem przewidujemy imprezy przy grillu oraz wspólne wyjście do tradycyjnej restauracji chorwackiej. Dzieci mile widziane, jak zwykle będą mogły bawić się z równieśnikami, a rodzice w tym czasie pointegrują się na swój sposób;) Uwaga. Będziemy drukować specjalne pamiątkowe koszulki SABI DIVERS TEAM / Diving Expedition Vrsar 2024. Każdy może zamówić w cenie 18 Euro

Dojazd: Jechać będziemy prywatnymi samochodami. Dojazd z Wiednia trwa około 5 godzin w zależności kto z jaką prędkością będzie podróżował i jakie korki na drodze. Pierwszy nocleg mamy ze środy na czwartek (Boże Ciało) w związku z tym proponuje wyjechać we środę po pracy i szkole. Osoby bez samochodów będą mogły dokwaterować się do czyjegoś auta i zrzucić na koszty paliwa.

Zakwaterowanie: Nocować będziemy w apartamentach rodziny Vidovic. Obiekt składa się z apartamentów róznej klasy i rozmiaru z w pełni wysposażoną kuchnią. Są dostępne również pokoje bez aneksu kuchennego. Na terenie obiektu duży ogród z leżakami i zadaszonym miejscem na grilla z dużym stołem oraz ogrodzony parking. Dla naszej grupy zarezerwowałam 7 apartamentów, więc kto pierwszy ten lepszy. Można róznież dołączyc do wyprawy i zabukować sobie nocleg w innym obiecie prywatnie, a z nami nurkować i imprezować

Cennik
Wyjazd ma charakter towarzyski. Każdy pokrywa swoje koszty dojazdu i nurkowań w bazie triton. My pobieramy tylko opłatę za kursy oraz dla Waszej wzgody organiyujemy to wszystko. Pobieramy napiwek organizacyjnz 10 Euro od uczestnika na pokrycie kosztów zakwaterowanie instruktora i przewodnika.

Pakiet Kurs “Wody otwarte OWD” 350 Euro ( koszty nurkowań i kurs OWD, napiwek 10 Euro ) - 5 nurkowań: 150 Euro (koszty nurkowań w bazie tryton) plus jeżeli ktoś będzie gotów 30 Euro więcej za wypłynięcie na wrak Coriolanus - kurs Wody Otwarte OWD 180 Euro (zamiast 220 Euro) - napiwek 10 Euro
Pakiet Kurs “AOWD / Advanced Adventure” 420 Euro ( koszty nurkowań i kurs AOWD oraz napiwek ) 5 nurkowań: 190 Euro ( z wrakiem i nurkowaniem nocnym ) Kurs AOWD z teorią 220 Euro ( zamiast 300 Euro) napiwek 10 Euro

“Nurkowanie dla przyjemnoci” 160 Euro ( koszty 5 nurkowań, napiwek 10 Euro ) bez wraku (wg. cennika bazy) 200 Euro ( koszty 5 nurkowań, napiwek 10 Euro) z wrakiem i nurkowaniem nocnym (wg.cennika bazy)


Każdy nurek cetyfikowany może się bezpłatnie dołącznyć do szkolenia OWD lub AOWD żeby potrenować pod moim okiem lub wykonywać z partnerem samodzielne nurki wg. planu, który skonsultuje z nami i kapitanem łodzi. Możliwe wypłynięcie na Barona Gautscha dla nurków z minimum Deepem. To nurkowanie poprowadzę osobiście ze zwiedzaniem nadbuduwek i dla nurków wrakowych ładowni i pokładów.

Uwaga ! Przy kursach zapewniamy cały sprzęt bezpłatnie poza skafandrem. Skafander można pożyczyć w cenie ok 10 Euro za dobę w bazie. Do nurkowania nocnego trzeba pożyczyć drugą lampę Pierwszą zapewniam ja. Nurkowie certyfikowani bez kursu w cenie pakietu mają butle 12l. i balast. Na zapytanie mogę bezpłatnie porzyczyć ewentualne brakujące elemanty sprzętu, o ile będę je miała.


Zakwaterowanie (cena za dobę za cały apartament bez względu na liczbę osób):
60 Euro - apartament z 1 sypialnią i kuchnią ( do 3 osób lub za dopłatą 4 osób ) 80 Euro - apartament z 2 sypialniami i kuchnią klasa normalna 80  ( do 4 osób lub za dopłatą dla 5 osób)
110 Euro - apartament z 2 sypialniami świeżo po remoncie, klasa plus 110 Euro dla 5 osób lub więcej za dopłatą
45 Euro - pokój dwuosobowy bez aneksu kuchennego

Wstępny plan (może ulec zmianie): 30.5 wszyscy nurkowie / 9.00 spotkanie w bazie i nurkowanie check dive z brzegu grupa Advanced i certyfikowania / 14.00 nurkowanie na ścianie skalnej Coversada wieczorem ok 19.00 impreza integracyjna 31.5 Grupa OWD / 9.00 nurkowanie 2 i nurkowanie 3, ścianka Coversada Grupa AOWD i certyfikowani / nurkowanie nocne 1. 6 Grupa AOWD i certyfikowani: 2 nurkowanie z łodzi Grupa OWD: jedno nurkowanie z łodzi 2.6 Grupa AOWD, OWD i certyfikowani: wypłynięcie na wrak lub rafę dla osób, które na wraku nie nurkują, nurkowanie

bottom of page